Feb 26, 2024 - 0 Comments - Finance -

Co je to neúčelová hypotéka?


Potřebujete půjčit peníze? Pak určitě prozkoumáváte své možnosti v oblasti financování. Existuje mnoha druhů půjček, které můžete využít a které vám pomůžou s tím, na co peníze potřebujete, ať už je to cokoliv. Auto, vzdělání, investice do zdraví, do zážitků, do podnikání. Důvodů, proč si můžeme chtít půjčit peníze, je spousta a příběh každého člověka je individuální.

šetření

Pokud chcete půjčit penze na nový dům či rekonstrukci, může vám dobře posloužit hypotéka, především díky svým nízkým úrokům a možné dostatečně dlouhé době splácení. Ale pokud potřebujete peníze na něco jiného, není možné si vzít hypotéku. Banky si kontrolují, kam peníze z hypotéky jdou, a je možno ji tedy použít jenom na věci spojené s nákupem či rekonstrukcí nemovitostí. Naštěstí ale existuje také neúčelová hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/neucelova-hypoteka/.

Jaké jsou její výhody? V době, kdy neúčelovou hypotéku čerpáte, můžete svůj úvěr využívat a také splácet, jak potřebujete. Většina bank má u neúčelových hypoték předčasné splacení zdarma, což je skvělé v případě, kdy chcete dát mimořádné splátky. Neúčelové hypotéky jsou také vyřizovány mnohem rychleji, než běžná hypotéka, právě kvůli tomu, že si banka neověřuje, na co peníze použijete, nepotřebujete žádné dokumenty typu kupní smlouva, odhad ceny nemovitosti a podobně.

peníze

Neúčelová hypotéka je ideální, pokud potřebujete peníze, ale nestačí vám klasický spotřebitelský úvěr. Pozor ale, neúčelové hypotéky bývají zajištěné vaším majetkem, nejčastěji nemovitostí. Na toto zajištění může být použita i nemovitost někoho jiného.

Částka, kterou si můžete půjčit, se lišší banku od banky, ale pohybuje se v částkách od několik stovek tisíc až po několik miliónů. Splatnost je pak možné nastavit i na dobu delší než deseti let, někde můžete získat dobu splatnosti i dvacet let. Stejně jako u normální hypotéky, i zde si můžete vybrat mezi pohyblivou úrokovou sazbou a mezi fixací.