Jan 08, 2024 - 0 Comments - Zboží -

IBC kontejner – pomoc pro farmáře a dovozce potravin


Když farmář vypěstuje ovoce a zeleninu, a jedná se o obrovské počty kusů, řádově v tunách, dostává se složité situace, kdy musí řešit, v čem je bude přepravovat na trh. Jestliže zároveň dodává na trh ovocné a zeleninové šťávy, marmelády, dřeně a zmrzliny, bude to o to složitější. Pro přepravu samotných plodů totiž vystačíte s perforovanými přepravkami, ale pro rozmixovanou šťávu je zapotřebí mít k dispozici nádoby velmi pevné, spolehlivé a zároveň s vysokou nosností a velkým objemem, aby nebyla přeprava komplikovaná nakládkou mnoha malých krabic s tekutým obsahem.

broskve na stole

A právě pro tyto situace je ideální přepravní nádobou IBC kontejner. Jeho objem činí tisíc litrů a kontejnery lze pokládat na sebe až do výšky pěti boxů. Kontejnery se pokládají na speciální plastové palety a tímto způsobem pak putuje ovoce a zelenina k dalšímu zpracování a využití.

ovocné a zeleninové šťávy

Vlastnosti IBC skládacích kontejnerů ocení každý, kdo s nimi přichází do styku v logistickém procesu. Jsou zhotoveny z tvrzeného plastu, který se snadno udržuje v čistotě, a navíc se do nitra každého kontejneru vkládá plastová fólie jako jednorázová vložka, vždy pro jeden druh obsahu. Není pak třeba pracně nádoby vymývat a dezinfikovat, díky vnitřním vložkám se na trh dostane zboží v perfektní kvalitě.

IBC kontejnery jsou skládací, jestliže je tedy zrovna nepotřebujete a nemáte pro ně využití, složí se z obřího hranolu do úhledné tenké desky, a ta nezabere ve skladovém prostoru téměř žádné místo. Takto propracovaný systém přepravy a skladování ovoce a zeleniny již vyžaduje uznání a obdiv a lze říci, že se konstruktérům a vývojářům skutečně povedl husarský kousek. IBC kontejnery tak mohou bezpečně zastoupit všechny kovové barely, zejména válcového tvaru, s nimiž není přeprava zdaleka tak efektivní, a které také vyžadují náročné čištění pro každou várku přepravovaného zboží.