Oct 10, 2023 - 0 Comments - Společnosti -

Jak vytvořit z vašeho stěhování zábavný podnik


Paní Zita Kabátová si ve filmu „Kulový blesk“ trpce postěžovala, že snad je „lepší vyhořet, než podstupovat toto zběsilé martyrium“. Otázkou je, zda tím měla na mysli stěhování obecně, anebo toto speciální, zorganizované JUDr. Radostou. Ať je to jakkoli, stěhování v Praze 10 nemívá tak často dobrou pověst, protože se tím mění naše zvyklosti a současně s nimi i prostředí, potkáváme na ulici jiné lidi, stýkáme se s jinými osobami v domě či v sousedství, a kromě podstupované fyzické námahy musíme čelit tomuto náporu na psychiku. Neměli bychom se ale vzdávat nadějí, že stěhovací proces nelze ničím vylepšit. Možná, že se vám dokonce podaří zorganizovat jej tak, abyste na něj i s odstupem čau vzpomínali jen v dobrém.

dívka s bublinkovou fólií

Stěhování na klíč – chcete-li se vyhnout co největšímu objemu starostí, požádejte stěhováky o akci na klíč. Mějte ve své režii pouze to nejnutnější, co za vás stěhováci neudělají, a sice administrativní úkony na úřadech a některé spíše intimní záležitosti, například balení spodního prádla a některých dalších kusů oblečení a obuvi, balení hraček a pokojových rostlin. Zabalit za vás knihy nebo porcelán z kuchyňské linky však mohou stěhováci.

bedny na stěhování

Jak s nábytkem – nerozebíratelný nábytek odstěhuje stěhovací firma běžnými postupy, většinou na popruzích, otázkou zůstává, co s nábytkem rozebíratelným. Ten by se měl demontovat v každém případě, protože při stěhování velmi trpí spojovací díly a rozviklaná skříň vám pak nebude sloužit tak, jak si představujete. Demontáží nábytku se věnuje i mnoho stěhovacích firem a i toto může být součástí zakázky na klíč.

Odpojení spotřebičů – požadujete-li například stěhování kuchyňské linky i s vestavěnými spotřebiči, pak to také může za vás provést stěhovací firma, ovšem pouze bez spotřebičů na zemní plyn – na odpojení a zapojení sporáku nebo karmy si musíte pozvat instalatéra – plynaře s patřičným osvědčením.