Jan 27, 2024 - 0 Comments - Společnosti -

Kde můžete mít solární panely


Solární panely jsou moderním průvodcem současné civilizace a setkáte se s nimi snad v každém městě, a dokonce i ve venkovských oblastech. Fotovoltaické elektrárny nejsou již ničím výjimečným a můžete si takové zařízení pořídit i vy, máte-li k tomu dostatečně vhodný prostor. Kde se vlastně mohou panely instalovat a kdo má možnost je využít.

Rodinné domy – v devadesátých letech se mezi prvními průkopníky fotovoltaiky objevovala zejména města, a to převážně městské radnice nebo nákupní centra. Jedním z příkladů takového počínání je město Boží Dar. Dnes si fotovoltaiku může pořídit naprosto běžně rodinný dům a může na ni získat i státní dotaci, pokud splní určité podmínky, zejména desetiletý nonstop provoz tohoto zařízení.

solární panel

Mobilní objekty – nejen rodinné domy, ale i mobilní dřevostavby mohou být vhodným kandidátem pro tato řešení. Solární panely se umístí na plochou nebo mírně skloněnou sedlovou střechu, a je v zásadě jedno, zda s nimi bude dům putovat z místa na místo. Technologie celého zařízení je zcela nezávislá na typu objektu, pouze je nutné dodržet dostatečný přístup slunečních paprsků k solárním panelům joyce-energie.cz.

fotovoltaika na střeše

Chaty a chalupy – rekreační chaty včetně horských chalup si také mohou dopřát tato zařízení, a to nejen pro výrobu elektrické energie, ale i pro ohřev vody v bazénech a samozřejmě i v bojlerech. Zejména chat či chalup bez zavedené elektřiny se týkají ostrovní systémy, což jsou nezávislé technologie na inženýrských sítích.

Kempy – výjimečná nejsou ani řešení vybavení solárními systémy v kempech. Mohou tu být v provozu panely na střechách restaurací, správních budov i ubytovacích zařízení, jako jsou ubytovny nebo pevné či mobilní chatky. Kempování v přírodě má dnes zelenou a energie vyrobená ze Slunce je právě v létě optimálně využitelná, jak pro provoz spotřebičů, tak i pro ohřev užitkové vody.