Jan 12, 2024 - 0 Comments - Zboží -

Maturitní večírek by měl být nezapomenutelný


Za socialismu byli mladí muži, kteří studují na středních školách, postaveni do komplikované situace vzhledem k tomu, že na každého z nich, pokud byl zdravotně způsobilý, čekala branná povinnost bránit republiku se zbraní v ruce. Jinými slovy museli jít na vojnu, a jedinou možností, jak se dvouleté prezenční službě vyhnout, bylo studium na vysoké škole. Jenže ne každý měl k tomu předpoklady, a tak byla maturita obvykle poznamenána touto trpkou dohrou, protože za pár měsíců se maturanti ocitali bez vlastní svobodné vůle v zeleném mundúru, a neměli na výběr.

občerstvení na večírku

Dnes si na tamní dobu již nikdo ani nevzpomene, a tak maturitní zkoušku nic podobného nekazí. Dobrovolně na vojnu jít nikdo nemusí, a lze tedy maturitu slavit v poklidu a bez stresu. Součástí maturitních večírků je i občerstvení. A tomu by měla věnovat pozornost firma, zajišťující cateringové služby https://www.incatering.cz/. Postará se o veškeré zázemí, co se týče pokrmů i nápojů, stačí pouze vznést přesné požadavky na sestavení jídelního menu a jeho množství v souvislosti s počtem pozvaných osob.

Kde večírek uspořádat

Jedním z úskalí zajišťování maturitních večírků bývá rozhodnutí, kde se budou konat. V této souvislosti by bylo vhodné zmínit, že by to mělo být v prostředí, kde máte možnost pobývat pod střechou, ale zároveň vyjít ven a vnímat ten zvláštní pocit složené zkoušky z dospělosti, i když ta „pravá“ dospělost teprve začíná, a život máte před sebou. Konec středoškolského studia je jakýmsi mezníkem, kdy máte volnost v rozhodování, co dál v životě podniknout, a právě volnost je tím klíčovým výrazem na každém večírku. Měli byste mít možnost popadnout do ruky talířek s chlebíčky nebo zákuskem a jít se projít k lesu, usednout na pařez nebo do trávy a vnímat okolní krajinu.

maturitní večírek

Právě proto vám doporučujeme zajistit večírek na okraji města nebo na polosamotě, s pěkným výhledem do krajiny, v čistém a malebném prostředí, třeba na horské chatě s rozhlednou v Jizerských horách. A nemusíte mít obavy, že vám cateringová společnost nezajistí občerstvení, i když je to relativně daleko a v přírodě, s tím se počítá předem jak u maturitních oslav, tak i u rodinných oslav, jako jsou svatby nebo promoce, anebo u firemních rautů a dalších společenských událostí.