Oct 15, 2023 - 0 Comments - Společnosti -

Penelové domy.


Už jste někdy uklízeli panelový dům. Jsou to velmi vysoké domy někdy až sedmipatrové a vyšší. Ve většině případů se o tyto domy starají úklidové firmy, které dohlíží, aby jejich chod byl v čistotě a neměl žádné hygienické problémy. V pád jednoduchých bodech vám přiblížíme, jak tento úklid probíhá a co se v takových domech uklízí. Nejedná se o úklid samotných domácností, to si obyvatele panelového domu musí zajistit samy. Nebo se domluvit z úklidovou firmou na to jestli by byli ochotní udělat i úklidy domácností. Ovšem to je už jiná smlouva a jiná práce. Nám teď jde o hlavní úklid panelových domů https://modryzralok.cz/uklid-panelovych-domu-a-svj/. Obyvatelé domu přispívají do fondu, ze kterého se firma platí a mají to bez starostí.

úklid panelových domů

Prvním bodem jsou pravidelné úklidy, to znamená, že firma chodí na přesně domluvené dny, kdy v domě uklízí. Hlavně se jedná o úklid zemí. Musí se zamést a pak umýt, aby se zbavilo veškerých nečistot. Ani nevíte, co si všechno můžete donést na podrážce bot. Mohou to být klasické nečistoty nebo například exkrement od nějakého mazlíčky. To pak všude naděláte stopy a hnusně to zapáchá po celém domě. I když se sebevíc snažíte, aby se vám to nestalo, někdy se tomu nevyhnete. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/dTest-Pokute-za-prestupek-v-zahranici-se-jiz-nevyhnete-495077 Každý snad někdy šlápnul do hovna. Někdy stačí uklizení zemí jednou týdně, hlavně v letním období, kdy není tolik mokro a nenanosí se tolik bláta a špíny. V zimním období je dobré tuto činnost navýšit na úklid ve dvou dnech do týdne.

úklid panelových domů

Pak se jedná o umytí oken ve společných prostorech, a že jich tam není zrovna málo. Jen když půjdete po schodišti a nepojedete výjimečně výtahem, je velké okno v každém mezipatře, aby do panelového domu pronikalo, co nejvíce světla. Okna se neumývají každý týden jak samotné zem, ale jednou za čas se to taky musí udělat. Například jednou za tři měsíce. Aby byli okna krásně čisté, a šlo přes ně vidět. Jestli si totiž myslíte, že do vyšších pater se prach a ostatní nečistoty nedostanou, jste na omylu.