Jan 12, 2024 - 0 Comments - Zboží -

Prevence civilizačních chorob


Co je největším problémem u cukrovky? Co ohrožuje pacienty ze všeho nejvíce a jaké jsou konečné důsledky tohoto onemocnění? Diabetes mellitus druhého typu je v dnešní době jednou z nejrozšířenějších chorob, někdy se nazývá jako civilizační choroba. To z toho důvodu, že její vznik významně ovlivňuje současný způsob života. Dnes jsme totiž převážně během dne upoutaní počítači a pohybu máme doopravdy málo. Přitom je pro nás velmi jednoduché a téměř bez námahy je možné obstarat si jídlo, které obsahuje velké množství energie a hlavně sacharidů. Postupně tak dochází k tomu, že buňky nejsou citlivé na působení inzulinu, který zajišťuje to, že se cukry dostávají z krve do buněk.

příroda v zimě

Takto tedy zůstávají v krevním oběhu. To vede k dalekosáhlým problémům. Sacharidy zde totiž nemají co dělat. Ve výsledku tak dojde k tomu, že se napojují na různé proteiny, těm tak říkáme glykované. Takové proteiny jednak neplní svou fyziologickou funkci a zároveň poškozují své okolí. Ukládají se ve stěnách krevních cév a způsobují, že orgány, které jsou těmito cévami zásobované začnou být nedostatečně prokrvené. To vede k tomu, že jsou pacienti ohroženi mnohem více kardiovaskulárními problémy, a navíc i těmi dalšími.

zimní sporty

Mezi ty patří třeba diabetická noha. Poškozeny jsou mimo jiné i periferní nervy a poškozen je i stav kůže. Takto jednoduše může dojít k tomu, že se na noze objeví drobná oděrka, o které si pacient ani nemusí být vědom. Tato se postupně rozšiřuje ve špatně se hojící vřed, protože o hojivost kůže je zhoršena. Dojít to může až tak daleko, že pacient přijde o prsty nebo i o celou nohu. Vhodnou prevencí této choroby je dostatečný pohyb. Ovšem hledejte motivaci ke každodennímu pohybu, obzvlášť teď v zimě. Pro toto období se hodí kvalitní oblečení. Funkční prádlo Warm & Wool https://www.c-store.cz/Warm-Wool-c104_1334_3.htm je dobru volbou, abyste se udrželi ve formě i přes zimu.