Mar 15, 2024 - 0 Comments - Zboží -

Příjemná prevence


Naše doba nám nabízí mnoho možností, jak si zdraví zničit, ale také vylepšit. Můžete si snadno koupit cigarety či alkohol, relativně snadno seženete i některé drogy. Spousta lidí žije sedavým způsobem života, téměř se nehýbou, nechodí ven, jezdí auty nebo na některých z novodobých elektrických dopravních prostředků. Často se vyskytujeme ve znečištěném ovzduší, málo spíme, stresujeme se, jíme nekvalitní potraviny, mnoho sladkých produktů a smažených jídel, chybí nám pevné vazby s blízkými lidmi a trpíme pak řadou psychických onemocnění. Nejvíce lidí zabíjí (v našich vyspělých státech) civilizační choroby, kterým se ale dá do velké míry předejít.

Relaxujte!

Mnohdy si uvědomíme svůj nezdravý životní styl, až je již pozdě. Na druhou stranu ale existují tisíce a miliony cest, které jsou pro zdraví prospěšné. Máme možnost se otužovat, vybírat si kvalitní a málo zpracované potraviny, chodit do přírody, sportovat, využívat možnost psychoterapie. Je toho spousta, co sami pro sebe můžeme udělat a záleží na naší ochotě a rozhodnutí. Velmi příjemnou a obecně rozšířenou možností sebepéče je saunování. Sauny můžete navštívit jako samostatná zařízení, či jako součást wellness center nebo aquaparků. Existuje celá řada různých typů saun lišících se teplotou, vlhkostí, výstavbou i formou ochlazování.

Pořiďte si vlastní saunu.

Můžete si zvolit, zda chcete saunu navštěvovat sami, s partnerem nebo s přáteli, v plavkách, ručníku i ve zcela nahé formě. Využít lze i nabídky různých saunových show a procedur. Pokud ale chcete mít při saunování naprosté soukromí a saunu v té nejdostupnější verzi i v jakémkoliv čase, pak je pro Vás ideální možností vybudování sauny přímo na Vašem pozemku. Sudové sauny Chlorito jsou kvalitní sauny v menší velikosti, které si postavíte přímo na zahradě. Saunu si buď necháte doručit a sami si ji podle návodu složíte, nebo si rovnou zaplatíte i montáž a instalaci. Použité materiály jsou smrkové a olšové dřevo, sklo a ocelové stahovací pásy, takže při dobré péči Vám sauna může vydržet téměř věčně.