Oct 15, 2023 - 0 Comments - Společnosti -

Stěhování s vypůjčenou dodávkou vás vyjde levněji


Plánujete stěhování z městského bytu do rekreační chaty, kterou jste rekonstruovali pro celoroční pobyt? A zvažujete, zda za tyto služby zaplatit stěhovací firmě, anebo to provést svépomocí? Pokud se nejedná o extrémně těžké a objemné předměty, které vyžadují „těžkou partu“ anebo speciální postupy a pomůcky, pak byste to mohli zvládnout s přepravní dodávkou docela lehce. Na co si dávejte pozor a co nesmíte podcenit?

Máte kde zaparkovat – až si pronajmete vůz z půjčovny dodávek a budete s ním parkovat před pražským bytem, nebo v jiném větším městě, odkud se stěhujete, bude možná zapotřebí mít zajištěné mimořádné parkovací místo. Tam, kde se za parkování platí, je nezbytné, abyste o parkovací výjimku požádali předem na odboru dopravy, a to s pětitýdenním předstihem. Vyřízení vaší žádosti totiž může trvat celý měsíc.

stěhování bytu

Jste pojištění – vyplatí si sjednat vlastní pojištění, protože můžete nedopatřením při parkování zavadit zrcátkem o sousední vůz nebo poškodíte ráfek jednoho z kol, a budete pak muset hradit náklady na opravu. Poškodit můžete i interiér vozu při nakládání břemen.

stěhovací rudl

Máte dostatek výplňového materiálu – tímto máme na mysli jednak výplně do kartonových krabic na balení věcí, k čemuž je ideální bublinková fólie, a zároveň výplně mezi nakládanými věcmi a vnitřním prostorem vozu. K tomu se nejlépe hodí staré deky, kusy textilu, molitan, sedáky na židle a cokoli podobného měkkého. Čím důkladněji vypolstrujete vnitřek vozidla, tím menší pravděpodobnost, že jej uvnitř poškodíte.

Ve dne nebo v noci – s pronajatou dodávkou se můžete stěhovat i v noci, je to výhodnější i vzhledem k nízkému provozu na silnicích a obecně klidnějšímu procesu celé akce, protože venku nepotkáte na ulicích téměř nikoho. V letním období navíc není v noci horko a bude se vám lépe vykonávat fyzicky namáhavou činnost.