Dec 16, 2023 - 0 Comments - Zboží -

Základ dobrého dne


Dokážete si představit život bez kvalitní kávy Thecoffee? Já teda ne. Hned po ránu se soukám z postele a spěchám, abych si ji udělala. Je to taková moje záruka energie do nového dne. Bez kafe většina lidí nefunguje. Znám i lidi, co jsou schopni vypít klidně pět kafí denně. To už ale není dobré. Je fajn pít kafe, ale všeho s mírou.

kafe

Proč nelze pít kafe jako na běžícím páse?

Kafe obsahuje kofein, který by člověku v obrovské míře dlouhodobého užívání mohl spíše uškodit, než pomoct. Kafe je pro mě dobrým pomocníkem, když potřebuji energii na práci – ale i já se kontroluji a vím, kde je rozumná mez. Kafe je jedna z věcí, o které bych mohla diskutovat snad hodiny. Na světě je plno druhů kafe – například Jihlavanka, Jacobs a podobně. Kafe má tolik různých podob. Nemusí to být jenom takové to klasické kafe z kávovaru s mlékem, může to být například i latté, cappucino, frappé, ledová káva a podobně. Já osobně mám nejraději ledovou kávu. Nejraději si ji dávám se zmrzlinou, a to jak ve dne, tak v noci. Kvalitní kávu si musím vychutnat. Pokud piji kávu, je to pro mě znamení, že mám chvilku odpočinku pro sebe. Je to taková oáza klidu, kdy si vychutnáte kafe a nehltáte ho do sebe. Kafe se prostě musí umět vychutnat.

kafe

Jaké je přiměřené množství kafe?

Za mě bych doporučila asi dvě kávy denně, to úplně stačí. Vím, někteří asi namítnou, že klidně můžou být i tři, nebo čtyři, ale já toho názoru nejsem. Už jsem zmiňovala proč. Kafe má jednu velkou výhodu pro lidi s nízkým tlakem. Těm se totiž přímo doporučuje pít kafe, jelikož právě po něm se jim tlak zvýší a mají ho normálnější. Pokud si chcete vychutnat kvalitní kávu, zkuste tu od nás. Naši kávu si zákazníci chválí a píší na ni opravdu hodně pozitivních recenzí. Tak doufáme, že zachutná i vám a dobije vám baterky. Hlavně si ji nezapomeňte vychutnat.