Mar 23, 2024 - 0 Comments - Zboží -

Řasy v bazénu.


Když, jste si pořizovali bazén na zahradu, určitě jste slovo jako algicid nikdy předtím neslyšeli, protože jste s ním neměli doposud žádnou zkušenost. Je to jedno z neznámých slov, pro lidi, kteří nikdy nečistili vodu nebo se nezbavovali nechtěných řas. V bazénové vodě, se při koupání, usazuje spousta nežádoucích látek a vlivem teplého počasí, voda může začít pracovat a vytvářet organismy. Nemyslíme tím, že by se vám tam, z ničeho nic objevili kapři úhoři nebo štiky. To se jen tak nestane. Ovšem mohou vám v bazénu začít růst zelené a hnědé řady, které jednoduše poznáte. Například takové řasy hojně rostou i v rybnících, na přehradách a dalších vodních objektech.

algicid

Je, to příroda, která si hledá cestu pro svůj život. Ovšem, ve vašem bazénu ji rozhodně nechcete. Můžete takový růst hojně pozorovat na přehradě nebo v rybníky, kde se měří množství řas a zda je voda ještě vhodná pro koupání nebo ne. Většinou na hladině, ale i v hloubce plavou zelené žasy, které vám nemusí vonět, ale hlavně vám nemusí být příjemné na plavání, a mohou v určitém stádii ohrožovat váš život. Při, větší kontaminaci není povoleno koupání, protože může mít špatný vliv na pokožku a organismus. Na přehradě nebo v rybníku s tím nic moc udělat nejde a prostě čekáte, kdy vyhlásí zákaz koupání a pak už máte utrum.

algicid

Nikomu se nebude chtít do úplně zelené vody. Řasy zelené i hnědé nejsou vaším kamarádem a v bazénu je rozhodně mít nechcete. Proto je dobré se s nimi poprat hned na začátku, kdy si všimnete, že s vaším bazénem nebo lépe s bazénovou vodou není něco v pořádku. Existuje na to právě přípravek zvaný Algicid, který je v tekutém stavu a velmi dobře se ve vodě rozpouští, nepotřebuje žádný aktivátor, reaguje přímo s vodou. Přípravek není agresivní k bazénovému vybavení, ani k pokožce člověka. Působí pouze na nižší organismy, kterými jsou řasy. Nemusíte se tak ničeho bát.